JAKI ROWER WYBRAĆ NA DOJAZDY DO PRACY LUB UCZELNIĘ?

Jaki rower wybrać na dojazdy do pracy lub na uczelnię?

Cały czas wzrasta liczba osób, które decydują się dojeżdżać do pracy, szkoły lub na uczelnię za pomocą roweru. Chociaż nie zawsze rezygnacja z korzystania z auta lub autobusu jest łatwa albo możliwa do zrealizowania, trzeba przyznać, że jazda na rowerze to świetny sposób na poprawę kondycji zdrowotnej. Jednak jaki rower wybrać, aby jak najlepiej spełnił swoje zadanie? Podpowiadamy!

Czy warto zamienić samochód lub transport publiczny na rower?

Jeżeli tylko mamy taką możliwość to oczywiście, że warto! Jazda na rowerze stanowi doskonały sposób na poprawę naszego zdrowia. Lepsze samopoczucie i kondycja, dobroczynny wpływ na pracę organów, a także redukcja tkanki tłuszczowej to główne korzyści, jakie niesie za sobą jazda na rowerze. Nawet jeżeli nasza trasa jest krótka i łatwa, każdy – nawet ten mniejszy – krok w kierunku zdrowego trybu życia, ma znaczenie. 

A co jeżeli…

A co, jeżeli złapie mnie deszcz? A jeśli spocę się? Co mam począć z rowerem? To ten moment, kiedy podekscytowani nowym pomysłem chcemy jak najszybciej udać się do sklepu rowerowego, ale nagle w naszych myślach pojawia się całkiem pokaźna liczba wątpliwości. To właśnie w tym miejscu warto przeanalizować jedną z najważniejszych kwestii, jaką jest ta dotycząca przechowywania roweru. Na szczęście obecnie coraz więcej firm wydziela dla swoich pracowników specjalne pomieszczenia na sprzęt. Ewentualnie rower możemy przymocować do pobliskiego stojaka. Pamiętajmy jednak, aby w takiej sytuacji wyposażyć się w solidne zapięcia do roweru – które dostępne są także w naszym sklepie rowerowym Wrosport.

Mówi się, że nie ma złej pogody, a są jedynie źle dobrane ubrania. Z perspektywy rowerzysty można zgodzić się z tym lub nie, ale należy pamiętać, że obecnie mamy na rynku naprawdę duży wybór wysokiej jakości odzieży dla osób uprawiających sporty. Kurtki rowerowe, rękawiczki rowerowe, spodnie czy buty na rower – to wszystko oferujemy w naszym sklepie rowerowym we Wrocławiu.

Jeżeli przeraża nas myśl o tym, że dojedziemy do pracy spoceni, możemy skorzystać z paru możliwości. Po pierwsze, warto nabyć oddychającą odzież sportową, którą zmienimy po przybyciu do miejsca pracy. Dobrym i często stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie prysznica dla pracowników. Aktualnie wiele firm oferuje taką opcję. Jeżeli zabieramy ze sobą plecak, warto zamontować kosz lub bagażnik. Plecak może wzmagać pocenie się, ale także pognieść koszulę. Dobrze jest także przemyśleć plan trasy oraz wybrać odpowiednio tempo. Może okazać się, że o kilka minut dłuższy dojazd, ale po płaskim terenie, uchroni nas przed koniecznością pójścia pod prysznic.

Czym kierować się przy wyborze roweru na dojazd do pracy lub na uczelnię?

Decyzja podjęta – będziemy dojeżdżać do pracy rowerem. Jednak zanim udamy się do sklepu rowerowego, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

- Jak daleko od nas znajduje się miejsce naszej pracy?
- Jaka jest powierzchnia po której w większości będziemy się poruszać?
- Jakie jest ukształtowanie terenu?
- Czy rower będzie wykorzystywany także do innych celów?
- W jakiej jesteśmy kondycji?

Rowery elektryczne, rowery MTB, rowery turystyczne, rowery miejskie, rowery szosowe – wszystkie z nich oferujemy w naszym sklepie rowerowym we Wrocławiu.

ROWERY ELEKTRYCZNE

Popularność rowerów elektrycznych stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Zupełnie nas to nie dziwi, biorąc pod uwagę ich szerokie możliwości zastosowania. Istnieją różne rodzaje rowerów elektrycznych. W naszym sklepie rowerowym we Wrocławiu dostępne są rowery elektryczne miejskie, elektryczne rowery turystyczne oraz mtb. Dzięki temu wybór idealnego roweru jest jeszcze prostszy. Czym charakteryzuje się jazda na rowerze elektrycznym? E-bike posiada silnik, który jest uruchamiany w wyniku naciskania pedałów. Dzięki temu nie musimy wkładać dużego wysiłku w jazdę. Oznacza to, że pokonując wzniesienie lub jadąc pod wiatr, nie zmęczymy się tak, jak na zwykłym rowerze. Rowery elektryczne posiadają regulację poziomu wsparcia, a maksymalna prędkość jaką można rozwinąć przy wspomaganiu to zgodnie z prawem 25 km/h. 

Rowery elektryczne Haibike, rowery elektryczne Kross, rowery elektryczne Lapierre, rowery elektryczne Multicycle – w naszym sklepie rowerowym we Wrocławiu oferujemy rowery pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów.

Rowery elektryczne sprawdzą się:

- w każdych warunkach – możemy wybierać spośród elektrycznych rowerów turystycznych, elektrycznych rowerów MTB czy miejskich rowerów elektrycznych;
- przy konieczności pokonywania długiego dystansu;
- w przypadku trudniejszego terenu, gdzie jazda wymaga większego wysiłku;
- wówczas, gdy ze względów zdrowotnych nie możemy podejmować wymagającego wysiłku.

Rower elektryczny HAIBIKE Trekking 8 Unisex

ROWERY MIEJSKIE

Rowery miejskie zostały stworzone z myślą o wygodnej jeździe po utwardzonym podłożu. Posiadają szerokie siodełko, giętą kierownicę oraz krótką ramę. Dodatkowo w damskich rowerach miejskich, górna część ramy została obniżona, co ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z pojazdu. Budowa roweru miejskiego pozwala na jazdę w komfortowej, wyprostowanej pozycji. Rowery miejskie często są już wyposażone w bagażnik oraz kosz na kierownicę, które sprawdzają się w sytuacji, gdy chcemy zabrać ze sobą plecak lub torebkę. Obecnie mamy do wyboru wiele bardzo stylowych modeli, które z pewnością zwrócą uwagę podczas poruszania się w miejskim zgiełku.

Rowery Kellys, rowery Merida, rowery miejskie Le Grand oraz Maxim - w naszym sklepie rowerowym we Wrocławiu oferujemy produkty najlepszych marek.

Rowery miejskie sprawdzą się:

- gdy chcemy doświadczyć komfortu na wysokim poziomie;
- w przypadku, gdy nasza trasa w zdecydowanej większości obejmuje utwardzone podłoże;
- jeśli nie zależy nam na rozwijaniu zawrotnej prędkości;
- jeżeli zwracamy dużą uwagę na design.

Rower miejski Le Grand Lille 3

ROWERY TURYSTYCZNE

Rowery turystyczne, czyli rowery trekkingowe to rozwiązanie pośrednie pomiędzy rowerami MTB, a miejskimi. Charakteryzują się dość dużymi kołami, szerszymi oponami oraz terenowym bieżnikiem, który jest jednak gładszy niż w rowerach MTB. Podróżując rowerem turystycznym, przyjmujemy pozycję bardziej wyprostowaną niż w przypadku rowerów górskich. Wszystko to sprawia, że rowery turystyczne idealnie nadają się do dłuższej jazdy, która obejmuje zróżnicowaną nawierzchnię.

Rowery Kellys, rowery Kross, rowery Merida we Wrocławiu – w naszym sklepie rowerowym Wrosport.

Rowery turystyczne sprawdzą się:

- w przypadku, gdy nasza trasa obejmuje także (lub w większości bądź całkowicie) nieutwardzone podłoże;
- jeżeli rower chcemy wykorzystywać również do częstych wycieczek – niekoniecznie po mieście;
- zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu.

Rower crossowy KELLYS Cliff 90

ROWERY MTB

Rowery górskie, czyli rowery MTB posiadają wszystkie niezbędne cechy, aby radzić sobie w najtrudniejszym terenie. Wyposażone w amortyzowany widelec, wzmocnioną ramę, solidne hamulce, charakterystyczny bieżnik oraz wysokowydajne przerzutki, pozwalają sprawnie pokonywać różnego rodzaju przeszkody. Na rowerach MTB przyjmujemy pochyloną, sportową pozycję.

Rowery Kellys, Rowery Kross, Rowery Merida oraz wiele innych znajduje się w ofercie naszego sklepu rowerowego we Wrocławiu.

Rowery MTB sprawdzą się:

- w przypadku, gdy nasza trasa obejmuje w większości (lub całkowicie) nieutwardzone podłoże; 
- wtedy, gdy mamy do czynienia z trudnym, bardzo wymagającym terenem;
- jeżeli nie zależy nam na wygodzie na najwyższym poziomie.

Rower górski KROSS Hexagon 5.0

ROWERY SZOSOWE

Rowery szosowe znane także jako rowery wyścigowe, są nie lada gratką dla fanów osiągania najwyższych prędkości. Posiadają wąskie siodełko, duże koła oraz wąskie opony. Ich konstrukcja jest lekka, co umożliwia szybkie przemieszczanie się. W przypadku klasycznych rowerów wyścigowych, musimy liczyć się z przyjmowaniem dość niewygodnej, schylonej  pozycji. Pamiętajmy, że rowery wyścigowe zostały stworzone z myślą o jeździe po asfalcie.

Rowery Kross oraz rowery Merida we Wrocławiu, oferujemy w naszym sklepie rowerowym Wrosport.

Rowery szosowe sprawdzą się:

- w przypadku poruszania się po drodze asfaltowej;
- jeżeli nie zależy nam na wysokim poziomie komfortu;
- jeżeli chcemy poruszać się w najszybszy możliwy sposób;
- wówczas, gdy mamy dobrą kondycję, a dojazd do pracy traktujemy jako formę treningu.

Rower szosowy MERIDA Reacto Disc 5000

Zapraszamy do naszego sklepu rowerowego we Wrocławiu. Posiadamy bogatą ofertę rowerów, a także akcesoriów i odzieży rowerowej. Rowery elektryczne we Wrocławiu, rowery MTB, rowery turystyczne, rowery wyścigowe – wyłącznie od najlepszych producentów.

Wciąż nie wiesz, na który rower się zdecydować? Odwiedź nasz sklep rowerowy we Wrocławiu lub skontaktuj się z nami online. Pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję.

Sklep stacjonarny Wrosport.pl